Արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմենուհի Հարությունյանը Հանուն ժողովրդավարության գագաթնաժողովի համակարգողների հանդիպմանը ներկայացրել է Հայաստանում իրականացված ծրագրերը
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմենուհի Հարությունյանն առցանց եղանակով մասնակցել է Հանուն ժողովրդավարության գագաթնաժողովի համակարգողների հերթական հանդիպմանը: Հանուն Ժողովրդավարության գագաթնաժողովն ԱՄՆ միջազգային կարևորագույն այն նախաձեռնություններից է, որի նպատակն է հաղթահարել ժողովրդավարություններին սպառնացող վտանգները:
Նախարարի տեղակալը համառոտ ներկայացրել է Հայաստանի հանձնառությունների շրջանակում վերջին եռամսյակում իրականացված ծրագրերը: Գագաթնաժողովի ընթացքում անդամ երկրները ներկայացրել են իրենց տեսակետները Հանուն ժողովրդավարության հռչակագրի վերաբերյալ: Այս անգամ գագաթնաժողովի մասնակիցների թիվը գերազանցել է 100-ը:

At meeting of co-ordinators of the Summit for Democracy Deputy Minister of Justice Armenuhi Harutyunyan presents the projects implemented in Armenia
Deputy Minister of Justice Armenuhi Harutyunyan participated in the subsequent on-line meeting of co-ordinators of the Summit for Democracy. The Summit for Democracy is one of the major international initiatives of the US State Department which is aimed at overcoming the threats posed to democracies.
The Deputy Minister briefly presented the projects implemented within the scope of Armenia’s commitments in the last quarter. During the Summit, the member states presented their viewpoints on the "Declaration for Democracy". This time, more than 100 people participated in the Summit.