Գրիգոր Մինասյանը և Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին քննարկել են դատապարտյալների փոխանցմանն առնչվող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր
Արդարադատության նախարարի  պարտականությունները կատարող Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. Կիշան Դան Դեվալին:
Հանդիպման ընթացքում Գրիգոր Մինասյանը և Կիշան Դան Դեվալին քննարկել են հանձնումներին, իրավական փոխօգնությանը, դատապարտյալների փոխանցմանն առնչվող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի Հանրապետության և Հնդկաստանի Հանրապետության միջև «Հանձնման մասին», «Քաղաքացիական գործերով փոխադարձ իրավական օգնության մասին», «Քրեական գործերով փոխադարձ իրավական օգնության մասին» և «Դատապարտյալների փոխանցման մասին» երկկողմ պայմանագրերի նախագծերի մշակման աշխատանքներին:
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել վերոնշյալ երկկողմ միջազգային պայմանագրերի մշակման աշխատանքներն ամփոփել և «Միջազգային պայմանագրերի մասին» ՀՀ օրենքից բխող գործընթացները հնարավորինս սեղմ ժամկետում կատարելուց հետո դիվանագիտական խողովակներով փոխանցել հնդկական կողմին՝ դրանց համաձայնեցման և ստորագրման համար:

Grigor Minasyan and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India Kishan Dan Dewal discuss issues concerning transfer of convicts and other issues of mutual interest
Acting Minister of Justice Grigor Minasyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to Armenia H.E. Kishan Dan Dewal.
During the meeting, Grigor Minasyan and Kishan Dan Dewal discussed issues related to extraditions, mutual legal assistance, transfers of convicts and other issues of mutual interest.
The activities for drafting bilateral treaties "On extradition", "On mutual legal assistance in civil cases", "On mutual legal assistance in criminal cases" and "On transfer of convicts" between the Republic of Armenia and the Republic of India were also touched upon during the meeting.
At the end of the meeting, an agreement was reached to sum up the activities for drafting the aforementioned bilateral international treaties and transfer, via diplomatic channels, to the Indian side for consent to the treaties and its signature as soon as possible after completing the processes arising from the Law of the Republic of Armenia "On international treaties".