Եթե ունեք առաջարկություններ և կարծիքներ նոր հակակոռուպցիոն ռազմավարության վերաբերյալ խնդրում ենք մասնակցել հարցմանը
02/08/2022
Արդարադատության նախարարության նախաձեռնությամբ մեկնարկել է ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրա իրականացման 2023-2026թթ․ միջոցառումների ծրագրի մշակման գործընթացը, որը նախատեսվում է կազմակերպել շահագրգիռ լայն շրջանակների մասնակցությամբ։ Աշխատանքն իրականացվում է ԱՄՆ ՄԶԳ Բարեվարքության ծրագրի աջակցությամբ՝ Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի ներգրավմամբ:
Հակակոռուպցիոն քաղաքականության նշված փաստաթղթերի մշակման գործում ներդրում ունենալու ցանկության դեպքում՝ խնդրում ենք լրացնել ստորև բերված հարցաշարը՝ ներկայացնելով Ձեր տեսակետը առկա խնդիրների և դրանց հնարավոր լուծումների վերաբերյալ։
Դիտարկումներն ու առաջարկությունները խնդրում ենք ուղարկել anti-corruption@moj.am էլեկտրոնային հասցեով՝ այդ մասին կատարելով համապատասխան նշում հարցաշարի վերջում՝ «Այլ դիտարկումներ / առաջարկություններ» դաշտում, ինչպես նաև՝ լրացնելով էլեկտրոնային հասցեն, ըստ անհրաժեշտության, հետադարձ կապ ապավելու նպատակով:

If you have suggestions or opinions on the new Anti-Corruption Strategy, please participate in the survey
02/08/2022
At the initiative of the Ministry of Justice, the process of developing the Anti-Corruption Strategy of the Republic of Armenia and the 2023-2026 Action Plan for Implementation of the Strategy has launched, which is envisaged to be organised with the participation of wide interested circles. The work is being carried out with the support of the USAID Armenia Integrity Project, through the engagement of Transparency International Anti-Corruption Center.
If you would like to make a contribution to the development of the mentioned anti-corruption policy documents, please fill out the questionnaire below by expressing your viewpoint on the existing issues and the possible solutions to those issues.
Please send comments and suggestions to anti-corruption@moj.am by making a relevant indication on this at the end of the questionnaire — in the "Other Comments/Suggestions" field, as well as by filling out the e-mail address for ensuring feedback, upon necessity.