Արդարադատության նախարարը և Հնդկաստանի դեսպանը կարևորել են իրավական փոխօգնության բնագավառում երկկողմ հարաբերությունների խորացման անհրաժեշտությունը
06/09/2021
Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանն այսօր Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալի հետ հանդիպման ժամանակ բարձր է գնահատել Հնդկաստանի հստակ դիրքորոշումը Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ոտնձգությունների վերաբերյալ:
Օրակարգային հարցերի շրջանակում անդրադարձ է կատարվել 2018 թ-ի թավշյա հեղափոխությունից հետո Հայաստանի կառավարության՝ մի շարք ոլորտներում նախաձեռնած հավակնոտ բարեփոխումներին, մասնավորապես՝ հակակոռուպցիոն, մարդու իրավունքների պաշտպանության, ոստիկանության, քրեակատարողական և պրոբացիոն ծառայությունների ոլորտներում իրականացված աշխատանքներին, ինչպես նաև քննարկվել են այդ ուղղություններով հնարավոր համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկուստեք բարձր է գնահատվել միջազգային կազմակերպություններում երկու պետությունների համագործակցությունըև կարևորվել է իրավական փոխօգնության բնագավառում երկկողմ հարաբերությունների խորացման անհրաժեշտությունը:

Minister of Justice and Ambassador of India emphasise the need for deepening bilateral relations in the field of mutual legal assistance
06/09/2021
Today, during a meeting with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to Armenia Kishan Dan Devali, Minister of Justice Karen Andreasyan highly appreciated India’s clear position on the encroachment of Azerbaijan on the sovereign territory of Armenia.
Among the issues on the agenda, a reference was made to the ambitious reforms that the Government of Armenia initiated in a number of fields after the Velvet Revolution in 2018, in particular, to the activities carried out in the field of the fight against corruption, protection of human rights, the police, penitentiary and probation services, as well as a number of issues concerning possible co-operation in these directions were discussed.
Both sides highly appreciated the co-operation between the two countries within international organisations and emphasised the need for deepening bilateral relations in the field of mutual legal judicial assistance.