Արդարադատության նախարարի տեղակալը Ստրասբուրգում մասնակցում է տնտեսական հանցագործության կանխարգելմանն ու դրա դեմ պայքարին ուղղված նիստին
23/05/2019
ՀՀ  արդարադատության նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչիկյանը մայիսի 22-ից 24-ը Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում մասնակցում է  «Միջոցառումներ՝ ուղղված Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանում տնտեսական հանցագործության կանխարգելմանը և դրա դեմ պայքարին» տարածաշրջանային ծրագրի տեխնիկական կոմիտեի նիստին:
Այն իրականցվում է  ԵՄ/ԵԽ գործընկերության երկրների համար նախատեսված «Գործընկերություն՝ արդյունավետ կառավարման» ծրագրի շրջանակում:
Փոխնախարար Խաչիկյանը ներկայացրել է Հայաստանում հակակոռուպցիոն պայքարի ոլորտում կենսագործվող քաղաքականության մշակման առանձնահատկությունները: Անդրադարձ է կատարվել նաև հակակոռուպցիոն ինստիտուցիոնալ համակարգի ձևավորմանը, հակակոռուպցիոն ռազմավարության շրջանակում նախատեսվող միջոցառումների իրականացման հնարավորություններին:
Միջոցառման շրջանակում բարձր է գնահատվել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ձեռնարկած հետևողական քայլերը՝ ուղղված կոռուպցիայի դեմ պայքարին:

Deputy Minister of Justice participating in session for prevention of and fight against economic crime in Strasbourg
23/05/2019
From 22 to 24 May, DeputProject "Actions aimed at preventing and fighting against economic crime in the Eastern Partnership region".y Minister of Justice of the Republic of Armenia Tigran Khachikyan is participating in the session of the Technical Committee for the Regional
The project is being carried out within the framework of the Partnership for Good Governance Project envisaged for member states of the EU and the Council of Europe.
Deputy Minister Khachikyan presented the peculiarities of the development of a policy to be implemented in the field of anti-corruption in the Republic of Armenia. The establishment of an institutional anti-corruption system and the opportunities for implementation of the actions envisaged within the scope of the Anti-Corruption Strategy were also touched upon.
The consistent steps undertaken by the Government of the Republic of Armenia for the fight against corruption were highly appreciated during the event.