Տիգրան Խաչիկյանն աշխատանքային քննարկում է ունեցել Պրոբացիայի ծառայության խորհրդատվական զեկույցների բարելավման վերաբերյալ
15/05/2019
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչիկյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է անցկացրել ԱՆ Պրոբացիայի ծառայության պետ Արսեն Նավասարդյանի և «Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ» ՀԿ տնօրեն Արտակ Կիրակոսյանի մասնակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Պրոբացիայի ծառայության կողմից դատարան ներկայացվող խորհրդատվական զեկույցների բովանդակային փոփոխություններին առնչվող մի շարք հարցեր:
Փոխնախարարի կողմից խնդիր է դրվել համապատասխան իրավական ակտի լրամշակման արդյունքում որակական նոր մակարդակ սահմանել Պրոբացիայի ծառայության կողմից ներկայացվող զեկույցների բովանդակություններում: Այդ համատեքստում քննարկվել են նաև Պրոբացիայի շահառուների համար ռիսկերի ու կարիքների գնահատման էլեկտրոնային գործիքի ներդրման ուղղությամբ տարված աշխատանքները, ինչպես նաև նախանշվել են առաջադրված խնդիրների լուծման համար անհրաժեշտ իրավական ապահովման առաջնահերթությունները:

Tigran Khachikyan holds working discussion on improvement of consultancy reports of Probation Service
15/05/2019
Today, Deputy Minister of Justice Tigran Khachikyan held a working discussion with Head of the Probation Service of the Ministry of Justice Arsen Navasardyan and Director of Civil Society Institute NGO Artak Kirakosyan.
During the meeting, a number of issues related to changes in the content of the consultancy reports that the Probation Service submits to the court were discussed.
The Deputy Minister set the task to establish a new level of quality in the content of reports submitted by the Probation Service through the elaboration of a relevant legal act. In this context, the activities carried out for introduction of an electronic tool for risk and needs assessment of the beneficiaries of the Probation Service were also discussed, and the priorities for legal support required to solve the raised issues were earmarked.