Տիգրան Խաչիկյանն ընդունել է Քրեակատարողական հիմնարկներում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող դիտորդական խմբի անդամներին
13/05/2019
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչիկյանն այսօր ընդունել է Քրեակատարողական հիմնարկներում և մարմիններում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող դիտորդական խմբի անդամներին:
Տիգրան Խաչիկյանը, ողջունելով Խմբի անդամներին, վերահաստատել է Նախարարության՝ նախկինում ձևավորված արդյունավետ համագործակցության շարունակականությունն ապահովելու և խորացնելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել այնպիսի հարցերի, ինչպիսիք են՝ քրեակատարողական հիմնարկների վարչակազմերի գործողությունների և անգործության դատական բողոքարկման օրենսդրական մեխանիզմների ներդրումը, որակյալ բուժծառայության մատուցումը, ինչպես նաև քրեական միջավայրի ստեղծման քրեականացմանն առնչվող օրենսդրական նախագիծն ու մի շարք այլ հարցեր:
Փոխնախարարը հավաստիացրել է Խմբի անդամներին, որ քրեակատարողական ոլորտում իրականացվող քաղաքականության շրջանակում Նախարարության կողմից բովանդակային քննարկման կարժանանան Խմբի ներկայացրած բոլոր առաջարկներն ու դիտարկումները:
Ամփոփելով հանդիպումը՝ Տիգրան Խաչիկյանը վերահաստատել է որոշակի պարբերականությամբ Խմբի անդամների հետ հանդիպելու իր պատրաստակամությունը՝ քրեակատարողական համակարգի խնդիրներին կառուցողական երկխոսության դաշտում համատեղ լուծումներ գտնելու նպատակով:

Tigran Khachikyan receives members of Group of Public Monitors Implementing Supervision over Criminal-Executive Institutions and Bodies
13/05/2019
Today, Deputy Minister of Justice Tigran Khachikyan received members of the Group of Public Monitors Implementing Supervision over Criminal-Executive Institutions and Bodies.
Welcoming the members of the Group, Tigran Khachikyan re-affirmed the willingness of the Ministry to ensure continuation of effective co-operation and to deepen it.
During the meeting, issues such as the introduction of legislative mechanisms for filing an appeal to a court with regard to actions or inactions of the administrative staffs of penitentiary institutions, providing quality medical services, as well as the draft law related to criminalisation for creating a criminal environment and a number of other issues were touched upon.
The Deputy Minister assured the members of the Group that, within the scope of the policy being implemented in the penitentiary sector, all recommendations and observations submitted by the Group will be considered substantially by the Ministry.
Summing up the meeting, Tigran Khachikyan re-affirmed his willingness to meet the members of the Group in certain periods with the view to find joint solutions in the field of constructive dialogue.