Արդարադատության նախարարն ընդունել է Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին:
Նախարար Զեյնալյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում ծավալած արդյունավետ գործունեության համար, բարձր գնահատել նրա ներդրումը հայ-ամերիկյան բազմաոլորտ փոխգործակցության համատեքստում և հույս հայտնել, որ դեսպանը Հայաստանից հեռանում է լավ տպավորություններով:
Դեսպան Միլսը պատիվ է համարել Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպան լինելը, և մեծապես արժևորել դեսպանության ու ՀՀ արդարադատության նախարարության սերտ համագործակցությունը: «Հատկապես ողջունելի է, որ նախարարության գերակա խնդիրների շարքում է կոռուպցիայի դեմ պայքարը, ինչը գերակայություն է նաև մեզ համար, և մենք կշարունակենք աջակցել այդ հարցում»,- նշել է ԱՄՆ դեսպանը:
Հանդիպման ավարտին նախարարն ու դեսպանը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ՝ ուղղված կոռուպցիայի դեմ պայքարին, դատական համակարգի անկախության ապահովմանը, ընտրական համակարգի բարելավմանը և այլն:

Minister of Justice receives outgoing U.S. Ambassador to Armenia
Today, Minister of Justice of the Republic of Armenia Artak Zeynalyan received outgoing Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to Armenia Richard Mills.
Minister Zeynalyan expressed his gratitude to the Ambassador for the effective activities carried out during his term of office, highly appreciated his contribution in the context of Armenian–American multi-sector co-operation and expressed hope that the Ambassador is leaving Armenia with good impressions.
Ambassador Mills considered it an honour to be the Ambassador of the United States of America to Armenia and greatly valued the close co-operation between the Embassy and the Ministry of Justice of the Republic of Armenia. “What is particularly commendable is that combating corruption is among the priority objectives of the Ministry, which is a priority for us as well, and we will continue our support with regard to this issue,” the U.S. Ambassador noted.
At the end of the meeting the Minister and the Ambassador discussed a wide range of issues of mutual interest for combating corruption, ensuring independence of the judiciary, improving the electoral system, etc.