Արդարադատության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժան-Ֆրանսուա Շարպանտիեին:
Նախարարը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ֆրանսիայի արդարադատության նախարարությունների միջև առկա համագործակցությունը և նշել, որ այն խորացնելու մեծ ներուժ կա:
Դեսպանը շնորհավորել է Դավիթ Հարությունյանին արդարադատության նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և վստահեցրել, որ Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանում իրականացվող դատաիրավական համակարգի բարեփոխումներին կլինի շարունակական:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են մշակման փուլում գտնվող իրավական ակտերի նախագծերին, ինչպես նաև քննարկել միջազգային որդեգրումներին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Minister of Justice receives Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to the Republic of Armenia
23/06/2017
Minister of Justice of the Republic of Armenia David Harutyunyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to the Republic of Armenia Jean-Francois Charpentier.
The Minister highly appreciated the existing co-operation between the Ministries of Justice of Armenia and France and noted that there was great potential for deepening of the co-operation.
The Ambassador congratulated David Harutyunyan on taking over the position of Minister of Justice and assured that the support provided by France for reforms in the judicial system in Armenia would be continuous.
During the meeting, the parties touched upon the draft legal acts under development, as well as discussed a number of issues related to international adoptions.