Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Միացյալ Թագավարության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթին
21/02/2017
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում հակակոռուպցիոն քաղաքականության իրականացման հնարավորություններին և մեխանիզմներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Արդարադատության նախարարը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում և կարևորել փոխգործակցության շարունակականությունը: Արփինե Հովհաննիսյանը ներկայացրել է մեր երկրում հակառուպցիոն քաղաքականության իրականացման գործընթացը, այդ ուղղությամբ կատարվող աշխատանքները:
Դեսպանը կարեւորել է ՀՀ-ում իրականացվող հակակոռուպցիոն համակարգային բարեփոխումները և շեշտել, որ այս ոլորտում գործակցությունը դեսպանատան համար շարունակում է մնալ առաջնահերթությունների ցանկում :

Minister of Justice of the Republic of Armenia receives Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to the Republic of Armenia Judith Margaret Farnworth
21/02/2017
Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia Judith Margaret Farnworth.
During the meeting, a number of issues related to the opportunities and mechanisms for implementation of an anti-corruption policy in Armenia were discussed.
The Minister of Justice of the Republic of Armenia highly appreciated the co-operation between the two countries in different sectors and attached importance to continuity of the partnership. Arpine Hovhannisyan presented the process of implementation of the anti-corruption policy and the activities targeted at its implementation in Armenia.
The Ambassador attached importance to the systemic anti-corruption reforms being implemented in the Republic of Armenia and emphasised that co-operation in this sector remained as a priority in the list of priorities of the Embassy.