Արփինե Հովհաննիսյանը կարևորել է Լիբանանի Հանրապետության հետ արդարադատության ոլորտում փոխշահավետ համագործակցության խորացումը
23/02/2016
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը փետրվարի 23-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լիբանանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժան Մաքարոնին: Կողմերը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:
Արփինե Հովհաննիսյանը, դեսպանի հետ զրույցում բարձր գնահատելով Հայաստանի ու Լիբանանի միջև առկա հարաբերությունները և ձևավորված փոխվստահության մթնոլորտը, նշել է, որ դեռ անելիքներ կան երկու երկրների արդարադատության նախարարությունների միջև համագործակցության զարգացման ուղղությամբ: Նախարարը կարևորել է արդարադատության ոլորտում փոխշահավետ համագործակցության խորացումը՝ պատրաստակամություն հայտնելով այդ ուղղությամբ ձեռնարկելու համապատասխան քայլեր:
Ժան Մաքարոնը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, համոզմունք է հայտնել, որ Արդարադատության նախարարությունը կարող է լինել լավ գործընկեր՝ առկա հարաբերություններն էլ ավելի խորացնելու համար: Դեսպանը նույնպես կարևորել է արդարադատության նախարարությունների միջև փոխգործակցության խթանումը և վստահեցրել, որ այդ ուղղությամբ կձեռնարկվեն համապատասխան քայլեր:
Հանդիպման ավարտին կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել արդարադատության ոլորտում երկու երկրների միջև համագործակցությունը դարձնել առավել արդյունավետ:

Arpine Hovhannisyan stresses the importance of deepening mutually beneficial co-operation with the Republic of Lebanon in the justice sector
23/02/2016
On 23 February, Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lebanon to the Republic of Armenia Jean Makaron. The parties discussed a range of issues of mutual interest.
During the conversation with the Ambassador, Arpine Hovhannisyan — highly appreciating the existing relations between Armenia and Lebanon and the created atmosphere of mutual trust — noted that there is still much to be done for the development of co-operation between the Ministries of Justice of the two countries. The Minister stressed the importance of deepening mutually beneficial co-operation in the justice sector, expressing readiness to undertake relevant steps in that direction.
Extending thanks for the reception, Jean Makaron expressed confidence that the Ministry of Justice can be a good partner to further deepen the existing relations. The Ambassador also stressed the importance of promoting mutual co-operation between the Ministries of Justice and assured that relevant steps will be undertaken in that direction.
At the end of the meeting, the parties expressed readiness to enhance the effectiveness of co-operation in the justice sector between the two countries.