Արմավիրում նորաբաց ՀԿԱԾ շենք, շարժական գրասենյակներ. Մարզային բաժնում քաղաքացիների սպասարկումն առավել հարմարավետ կլինի
06/05/2024
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն այցելել է Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության Արմավիրի մարզային բաժին։ Նախարարը շրջայց է կատարել վերանորոգված շենքում, ծանոթացել քաղաքացիների սպասարկման պայմաններին։ Գրիգոր Մինասյանին են ներկայացվել Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության և Պրոբացիայի ծառայության կողմից կենտրոնում մատուցվող ծառայությունները։ Տեսակցությունների նոր կահավորված սենյակում կազմակերպվում են շահառուների հանդիպումներն իրենց երեխաների հետ:
Նախարարին են ներկայացվել նաև Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության շարժական գրասենյակները։ Դրանք տեխնիկապես հարմարեցված են տեղում քաղաքացիների սպասարկումն արագ և օպերատիվ կազմակերպելու համար։
Շրջայցի ավարտին Արդարադատության նախարարը խորհրդակցություն է անցկացրել ծառայությունների ղեկավարների հետ։

Newly opened Compulsory Enforcement Service building in Armavir, mobile offices — Service for citizens will be more convenient at the regional (marz) division
06/05/2024
Minister of Justice Grigor Minasyan visited the Armavir Marz Division of the Compulsory Enforcement Service. The Minister toured the renovated building and became familiar with the conditions for provision of services to citizens. Grigor Minasyan was introduced to the services that the Compulsory Enforcement Service and the Probation Service provide at the centre. Meetings between beneficiaries and their children are organised in the newly furnished meeting room.
Mobile offices of the Compulsory Enforcement Service were also introduced to the Minister. They are technically equipped to provide prompt and efficient services to citizens on the spot.