Cabinet.harkadir.am հարթակում գրանցվելով ձեր նոր վարույթների մասին կարող եք ծանոթանալ և ծանուցվել նաև էլեկտրոնային փոստի միջոցով
30/03/2023
Արդարադատության նախարարության Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության կատարողական վարույթների Անձնական գրասենյակ էլեկտրոնային հարթակում (cabinet.harkadir.am/) քաղաքացիները կարող են ամբողջական տեղեկատվություն ստանալ իրենց մասնակցությամբ հարուցված կատարողական վարույթների, դրանց ընթացքի, կիրառված արգելանքների մասին, տեսնել վարույթով կայացված որոշումները և վարույթի հարուցման հիմք հանդիսացած վարչական ակտերը:
Սակայն նախկինում Անձնական գրասենյակում ներդրված չէր քաղաքացու նկատմամբ նոր վարույթ հարուցվելու կամ, օրինակ, վարույթի ընթացքի փոփոխության կամ նոր որոշում կայացվելու դեպքում քաղաքացուն այդ մասին ծանուցելու բավարար գործիքակազմ:
Արդարադատության նախարարությունը կարևորելով ներդրված հարթակի արդյունավետության ապահովումն՝ Անձնական գրասենյակում ներդրել է քաղաքացիներին իրենց վարույթների մասին ծանուցումն ապահովող էլեկտրոնային նոր գործիքակազմ:
Այսպես, ՀԿԱԾ Անձնական գրասենյակ էլեկտրոնային հարթակում գրանցվելիս քաղաքացին լրացնում է գրանցման համար անհրաժեշտ տվյալները, անցնում է պատշաճ նույնականացում, ինչպես նաև տրամադրում է իր էլեկտրոնային փոստի հասցեն:
Ներդրված էլեկտրոնային նոր լուծման շնորհիվ՝ քաղաքացիներն իրենց վերաբերյալ կատարողական նոր վարույթ հարուցվելու կամ վարույթի շրջանակում նոր որոշում կայացվելու դեպքում, հարթակում գրանցվելիս տրամադրած էլեկտրոնային փոստին անմիջապես կստանան ծանուցում, որը կպարունակի նաև հղում՝ վարույթի շրջանակում կայացված նոր որոշման վերաբերյալ:
Բարեփոխման շնորհիվ քաղաքացիներն անմիջապես կիրազեկվեն կատարողական վարույթի հարուցման կամ նոր որոշման վերաբերյալ, ինչի արդյունքում չեն լինի անակնկալ արգելադրումներ և հնարավորություն կընձեռվի արագ ու օպերատիվ լուծել վարույթի հարուցման հետևանքով առաջացած խնդիրները:
ՀԿԱԾ թվայնացման ոլորտում բարեփոխումները շարունակական են, աշխատանքներ են իրականացվում նաև կարճ հաղորդագրությունների տեսքով ծանուցման հնարավորությունն ապահովելու ուղղությամբ:

By registering on the cabinet.harkadir.am platform, you can learn about new proceedings and be notified by e-mail.
30/03/2023
On the "My Profile" electronic platform for enforcement proceedings of MoJ’s Compulsory Enforcement Service (cabinet.harkadir.am/), citizens can receive complete information about the enforcement proceedings initiated with their participation, their course, sanctions applied, see the decisions made in the proceedings and the administrative acts acting as grounds for initiating these proceedings.
However, in the past, “My Profile” did not have sufficient tools to notify the citizen in case of a new proceeding against the citizen or, for example, a change in the course of the proceeding or a new decision.
Emphasizing the efficiency of the implemented platform, the Ministry of Justice implemented a new electronic toolkit in “My Profile” that provides citizens with notifications about their proceedings.
Thus, when registering on the electronic platform, the citizen fills in the data necessary for registration, undergoes proper identification, and also provides his e-mail address.
Thanks to the introduced new electronic solution, citizens will immediately receive a notification to the e-mail address they provided when registering on the platform, which will also contain a link to the new decision made in the framework of the procedure, in the event that a new enforcement proceeding is initiated against them or a new decision is made within the proceedings.
Thanks to the reform, citizens will be immediately informed about the initiation of enforcement proceedings or a new decision, as a result of which there will be no surprise freezes and an opportunity will be provided to quickly and promptly solve the issues caused by the initiation of the proceedings.
Reforms in the field of digitalization of the Compulsory Enforcement Service are ongoing, work is also being carried out to ensure the possibility of notification in the form of short messages.