Ռուստամ Բադասյանը ԵԽ բարձրաստիճան պաշտոնյայի հետ քննարկել է համագործակցությանն ուղղված հարցերի լայն շրջանակ
25/05/2021
Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է  Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր տնօրինության ծրագրերի գրասենյակի տնօրեն Վերենա Թեյլորին և Հայաստանում Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Մարտինա Շմիդտին:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Եվրոպայի խորհրդում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Պարույր Հովհաննիսյանը, արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Քրիստիննե Գրիգորյանը, ԱՆ «Օրենսդրության զարգացման և իրավական հետազոտությունների կենտրոն» հիմնադրամի տնօրեն Տիգրան Դադունցը, այլք։
Ողջունելով հյուրերին և շնորհավորելով Մարտինա Շմիդտին նշանակման կապակցությամբ՝ նախարարի պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ ավանդաբար Արդարադատության նախարարություն - ԵԽ երևանյան գրասենյակ համագործակցությունը եղել է գերազանց, իսկ փոխգործակցության լավագույն օրինակներից է համարել նաև Հայաստան - ԵԽ «Ժողովրդավարություն իրավունքի միջոցով եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) հետ գործընկերությունը։
Վերենա Թեյլորը շնորհակալություն է հայտնել Ռուստամ Բադասյանին հանդիպման համար և, գնահատականի հետ համակարծիք լինելով, նշել, որ Արդարադատության նախարարություն - ԵԽ երևանյան գրասենյակ համագործակցությունը սերտ է, կառուցողական ու բաց։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, մասնավորապես՝ անդրադարձել դատաիրավական բարեփոխումների կենսագործման, Պրոբացիայի ծառայության կարողությունների զարգացման, ինչպես նաև կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղություններով փոխգործակցության զարգացմանը։

Rustam Badasyan discussed with a high-ranking CoE official a wide scope of issues aimed at co-operation
25/05/2021
Today, acting Minister of Justice Rustam Badasyan received Verena Taylor, Director of the Office of the Directorate General of Programmes of the Council of Europe, and newly-appointed Head of the Council of Europe Office in Yerevan Martina Schmidt.
Permanent Representative of Armenia to the Council of Europe Paruyr Hovhannisyan, First Deputy Minister of Justice Kristinne Grigoryan, Director of the "Centre for Legislation Development and Legal Research" Foundation of the Ministry of Justice Tigran Dadunts and others participated in the meeting as well.
Upon welcoming the guests and congratulating Martina Schmidt on her appointment, the acting Minister emphasized that the co-operation between the Ministry of Justice and Council of Europe Office in Yerevan has traditionally been excellent, and also considered the partnership Armenia - European Commission for Democracy through Law (“Venice Commission”) to be one of the best examples of collaboration.
Verena Taylor thanked Rustam Badasyan for the meeting and, agreeing with the assessment, mentioned that co-operation between the Ministry of Justice and Council of Europe Office in Yerevan is close, constructive and open.
During the meeting, the parties discussed a number of issues of mutual interest, by particularly touching upon the development of the implementation of the judicial reforms, the capacity-building of the Probation Service, as well as collaboration in the areas of the fight against corruption.