Պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման ընդունելության գործընթացի ընթացիկ արդյունքների և դասընթացների վերաբերյալ (թարմացված)
25/11/2020
Ինչպես արդեն հայտնել էինք, սույն թվականի սեպտեմբերի 27-ին Հայաստանի Հանրապետությունում հայտարարված ռազմական դրությամբ և COVID 19 համավարակով պայմանավորված՝ ՀՀ ոստիկանության պետի 26.10.2020թ. հրամանով հաստատվել էր պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման ընդունելության նոր ժամանակացույց, որով ընդունելության ստուգումների և հարցազրույցների ժամկետը երկարացվել էր մինչև նոյեմբերի 21-ը:
Այդ ընթացքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ընդունելության ստուգումներ և հարցազրույցներ են անցել այն դիմորդերը, ովքեր հարգելի պատճառներով հնարավորություն չէին ունեցել մասնակցելու ստուգումներին և հարցազրույցներին:
Այս պահի դրությամբ մասնագիտական պիտանելիության համապատասխանության համալիր ստուգումը (թեստավորումը), ֆիզիկական պատրաստականության ստուգումը և հարցազրույցի փուլը հաղթահարել են 917 դիմորդներ: Այդուհանդերձ դեռևս 2 դիմորդ հնարավորություն չի ունեցել մասնակցելու ֆիզիկական պատրաստականության ստուգմանը և հարցազրույցին, իսկ 13 դիմորդ՝ միայն հարցազրույցին՝ ռազմական գործողություններին մասնակցելու կամ այլ հարգելի պատճառներով:
Հաշվի առնելով վերոգրյալը, ինչպես նաև նկատի ունենալով այն, որ հարցազրույցը բարեհաջող հաղթահարած շատ դիմորդներ դեռևս չեն զորացրվել՝ ՀՀ ոստիկանության պետի 23.11.2020թ. հրամանով ընդունելության ստուգումների և հարցազրույցների ժամկետը երկարացվել է մինչև դեկտեմբերի 5-ը։
Դրանից հետո միայն ընդունող հանձնաժողովի կողմից կամփոփվեն ընդունելության ընդհանուր արդյունքները և կհայտարարվեն մրցույթը հաղթահարած 770 դիմորդների տվյալները, ինչպես նաև դասընթացների մեկնարկի ժամկետը:
Հավելյալ տեղեկատվության համար կարող եք կապվել հետևյալ հեռախոսահամարներով.
-ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր – 010 770 981
- ՀՀ արդարադատության նախարարություն -010 594 178Ինչպես արդեն հայտնել էինք, սույն թվականի սեպտեմբերի 27-ին Հայաստանի Հանրապետությունում հայտարարված ռազմական դրությամբ և COVID 19 համավարակով պայմանավորված՝ ՀՀ ոստիկանության պետի 26.10.2020թ. հրամանով հաստատվել էր պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման ընդունելության նոր ժամանակացույց, որով ընդունելության ստուգումների և հարցազրույցների ժամկետը երկարացվել էր մինչև նոյեմբերի 21-ը:
Ինչպես արդեն հայտնել էինք, սույն թվականի սեպտեմբերի 27-ին Հայաստանի Հանրապետությունում հայտարարված ռազմական դրությամբ և COVID 19 համավարակով պայմանավորված՝ ՀՀ ոստիկանության պետի 26.10.2020թ. հրամանով հաստատվել էր պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով ուսուցման ընդունելության նոր ժամանակացույց, որով ընդունելության ստուգումների և հարցազրույցների ժամկետը երկարացվել էր մինչև նոյեմբերի 21-ը:  Այդ ընթացքում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ընդունելության ստուգումներ և հարցազրույցներ են անցել այն դիմորդերը, ովքեր հարգելի պատճառներով հնարավորություն չէին ունեցել մասնակցելու ստուգումներին և հարցազրույցներին:

On the current results of the process of admission for instruction to be appointed to a position in the Patrol Service and the courses (updated)
25/11/2020
As we had already informed, due to the martial law declared in the Republic of Armenia on 27 September of this year and the COVID-19 pandemic, a new schedule for admission for instruction at the Patrol Service was approved under the Order of the Head of the Police of the Republic of Armenia of 26 October 2020, by which the deadline for admission tests and interviews were extended until 21 November.
During this period, applicants who did not have the opportunity to take part in the tests and interviews for good reasons, took admission tests and were called to interviews at the Educational Complex of the Police of the Republic of Armenia.
Currently, 917 applicants have passed the complex occupational fitness test, physical fitness test and interview phase. However, 2 applicants did not have the opportunity to participate in the physical fitness test and the interview, and 13 applicants — only in the interview, due to their participation in military operations or for other good reasons.
Taking into account the above mentioned, as well as the fact that many applicants who have successfully passed the interview, have not been demobilised yet, the deadline for admission tests and interviews has been extended until 5 December under the Order of the Head of the Police of the Republic of Armenia of 23 November 2020.
Only after this will the admissions committee summarise the total results of the admission and the data of the 770 applicants who have won the competition, as well as the start date of the courses.
You can call the following telephone numbers for further information:
Educational Complex of the Police of the Republic of Armenia: Tel.: 010 770 981
Ministry of Justice of the Republic of Armenia: Tel.: 010 594 178
Taking into account the above mentioned, as well as the fact that many applicants who have successfully passed the interview, have not been demobilised yet, the deadline for admission tests and interviews has been extended until 5 December under the Order of the Head of the Police of the Republic of Armenia of 23 November 2020.