Արդարադատության նախարարն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանին
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Ռուստամ Բադասյանը ողջունել է դեսպանին Արդարադատության նախարարությունում և համագործակցությունը խորացնելու պատրաստակամություն է հայտնել:
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ Ռուսաստանի Դաշնությունը հարգանքով է վերաբերվում Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին և պատրաստ է ակտիվ փոխգործակցության արդյունքում զարգացնել երկու երկրների միջև համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով:
Հանդիպման ընթացքում նախարարն ու դեսպանը քննարկել են ԵԱՏՄ շրջանակում երկու երկրների միջև համագործակցությունն ընդլայնելու հնարավորությունները, անդրադարձել ՀՀ-ում հակակոռուպցիոն և դատաիրավական ոլորտներում նախատեսվող բարեփոխումներին, մասնավորապես՝ պաշտոնատար անձանց գույքի, եկամուտների, ծախսերի հայտարարագրման ինստիտուտի կատարելագործմանը, դատավորի նկատմամբ կարգապահական վարույթ հարուցելու հիմքերի հստակեցմանը և այլ հարցերի:

Minister of Justice receives Ambassador of the Russian Federation to the Republic of Armenia
Today, Minister of Justice Rustam Badasyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin.
Rustam Badasyan welcomed the Ambassador in the Ministry of Justice and expressed willingness to deepen the co-operation.
Ambassador Kopirkin expressed gratitude for reception and noted that the Russian Federation holds the events taking place in Armenia in respect and is ready to develop the co-operation between the two countries in various directions as a result of active interaction.
During the meeting, the Minister and the Ambassador discussed the possibilities of expanding the co-operation between the two countries within the scope of the EAEU, touched upon the reforms envisaged in the anti-corruption, judicial and legal sectors in the Republic of Armenia, in particular, upon the improvement of the institution of property and income declaration of high–ranking officials, the clarification of the grounds for instituting disciplinary proceedings against judges and other issues.