ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր ընդունել է Good Governance հիմնադրամի պատվիրակությանը
20/11/2017
ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր ընդունել է Good Governance հիմնադրամի (GGF) պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Ծրագրի ղեկավար Քրիսթին Մարշը, տնտեսական գծով խորհրդատու Աջայ Շարման և մոնիտորինգի և գնահատման գծով խորհրդատու Քաթլին Լաթիմերը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգարեթ Ֆարնուորթը:
Նախարար Դավիթ Հարությունյանը GGF-ի պատվիրակությանն է ներկայացրել Նախարարության առաջնահերթությունները՝ սնանկության գործընթացի բարելավում, Պրոբացիայի պետական ծառայության  կարողությունների զարգացում, կոռուպցիայի դեմ պայքար, և նրանց հետ քննարկել Հիմնադրամի կարողությունները նշված ոլորտներում ներգրավելու հնարավորությունները:
Հանդիպման ավարտին կողմերը համագործակցելու, փոխգործակցության ոլորտները նախանշելու և դրանց բարելավման ուղղությամբ գործուն քայլեր ձեռնարկելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել:

Minister of Justice of the Republic of Armenia Davit Harutyunyan today received delegation of Good Governance Foundation
20/11/2017
Today, Minister of Justice of the Republic of Armenia Davit Harutyunyan received the delegation of the Good Governance Foundation (GGF).
The meeting was attended by Programme Director Christine Marsh, Economic Affairs Adviser Ajay Sharma and Monitoring and Evaluation Adviser Kathleen Latimer. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Armenia Judith Margaret Farnworth also attended the meeting.
Minister Davit Harutyunyan introduced to the delegation of the GGF the priorities of the Ministry — improvement of the process of bankruptcy, capacity building of the State Probation Service, fight against corruption, as well as discussed with them the opportunities of engaging the capacities of the Foundation in the specified sectors.
At the end of the meeting, the parties reached an agreement on co-operating, on determining the fields of collaboration and undertaking active steps towards the improvement thereof.