Արդարադատության նախարարն ընդունել է Վենետիկի հանձնաժողովի ներկայացուցիչներին
ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) ներկայացուցիչներին:
Նախարարը բարձր է գնահատել միջազգային հեղինակավոր կառույցի ցուցաբերած բարձրորակ մասնագիտական օժանդակությունը՝ ուղղված Հայաստանի սահմանադրական օրենքների մշակմանը և ընդգծել  նման  հանդիպումների օգտակարությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ դատական նոր օրենսգրքի նախագծի մի շարք դրույթներ՝ մասնավորապես անդրադառնալով դատավորների նկատմամբ կարգապահական վարույթի առանձնահատկություններին, օրենսգրքի նախագծում Բարձրագույն դատական խորհրդի լիազորությունների իրացմանը, դատական վիճակագրության վարմանը և այլ հարցերի:

Minister of Justice receives representatives of the Venice Commission
On 11 July, Minister of Justice of the Republic of Armenia Davit Harutyunyan received representatives of the European Commission for Democracy through Law of the Council of Europe (the Venice Commission).
The Minister highly appreciated the high-quality and professional support of the reputable international institution aimed at drafting the constitutional laws of the Republic of Armenia and highlighted the usefulness of such meetings.
During the meeting, the parties considered a number of provisions of the new draft of the Judicial Code of the Republic of Armenia, particularly touching upon the specifications of disciplinary proceedings against judges, the exercise of powers of the Supreme Judicial Council in the draft Code, the maintenance of judicial statistics and other issues.