Տեղի է ունեցել սնանկության գործով կառավարիչների 2016 թվականի որակավորման ստուգման քննությունը
Այսօր մեկնարկել է ՀՀ արդարադատության նախարարության նախապես հայտարարած սնանկության գործով կառավարիչների որակավորման ստուգման քննությունը, որին նախնական հայտ ներկայացրած 53 դիմորդներից մասնակցել է 49-ը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ և քննական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Հովհաննիսյանը որակավորման ստուգման մասնակիցներին ներկայացրել է թեստավորման փուլի կանոնները, որից հետո նրանց բաժանվել է քննական հարցաշարերը և այն լրացնելու համար տրվել է 150 րոպե ժամանակ:
Սահմանված ժամանակը լրանալուց հետո հանձնաժողովը, ամփոփելով քննության առաջին փուլի արդյունքները, արձանագրել է, որ 49 մասնակցից թեստավորման փուլի 90 տոկոսի շեմը հաղթահարել և այդպիսով քննության հարցազրույցի փուլ է անցել 42 մասնակից:
Հարցազրույցի փուլը մասնակիցների հետ անցկացվում է իրենց կողմից պատահական ընտրված հարցատոմսերի միջոցով. արդյունքների ամփոփման հիման վրա որակավորման ստուգման քննությունը հաղթահարած մասնակիցների վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:

Qualification examination for bankruptcy managers for the year 2016 was held
The qualification examination for bankruptcy managers previously announced by the Ministry of Justice of the Republic of Armenia was launched today, and out of 53 applicants having initially submitted applications, 49 participated in the examination.
First Deputy Minister of Justice of the Republic of Armenia and Chairperson of the Examination Commission Artur Hovhannisyan presented the rules of the testing stage to the participants of the qualification test, after which the participants were handed the examination questionnaires and were given 150 minutes to complete them.
When the time was up, the Commission, having summarised the results of the first stage of the examination, recorded that 42 of 49 participants had crossed the threshold of 90 percent in the testing stage and thus had moved on to the interview stage.
The participants are interviewed based on the questions that they randomly select. Additional information on the participants having passed the qualification test will be provided based on the summary of the results.