Պետական ծառայությունների մատուցումն այսուհետ ավելի մոտ կլինի ՀՀ քաղաքացիներին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ նոյեմբերի 18-ին գործարկվել են  ՀՀ կառավարության որոշմամբ սահմանված օպերատորների հետ համատեղ պետական ծառայությունների մատուցման միասնական չորս գրասենյակները: Այսուհետ «Հայփոստ» (հասցե՝ Նալբանդյան 21), «Արդշինբանկ» (հասցե՝ Տիգրան Մեծի 24), «Աﬔրիաբանկ» (հասցե՝ Դեղատան 6) և «Կոնվերս բանկ» ( հասցե՝ Քաջազնունու 4/6)  ՓԲԸ-ների գրասենյակներում իրականացվելու են պետական իշխանության մարﬕնների սպասարկման գրասենյակի գործառույթները:
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանի խոսքով, պետք է այնպես անել, որ պետական իշխանության գործառույթները հնարավորինս մոտ լինեն  ՀՀ քաղաքացիներին, որպեսզի  քաղաքացին ռեսուրս, ջանքեր, գումար հնարավորինս քիչ ծախսի պետական իշխանության կողմից որևէ տեղեկանք ստանալու համար:
Այսօրվանից քաղաքացիները կարող են անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց գրանցման, չդատվածության մասին և քաղաքացիական ակտերի գրանցման վերաբերյալ տեղեկանքների ստացման, շարժական գույքի հետ կապված տեղեկանքների տրամադրման ծառայություններ ստանալ ոչ միայն համապատասխան տեղական մարմիններում, այլ նաև նշված սպասարկման գրասենյակներում:  Նախարարը վստահեցրել է, որ ՀՀ վարչապետի հանձնարարությամբ այս գործընթացը կրելու է շարունակական բնույթ և առաջիկա ամիսների ընթացքում ընդլայնվելու են սպասարկման գրասենյակների ցանցը և սպասարկման գրասենյակների կողմից մատուցվող ծառայությունների շրջանակը:
Գրասենյակները, որոնցում մատուցվելու են այս ծառայությունները առանձնանալու են համապատասխան լոգոյով:
Շրջայցի ընթացքում նշված օպերատորների գրասենյակներում տեղում փորձարկվել է նոր համակարգը. քաղաքացիները գրանցել են Ա/Ձ, ստացել իրավաբանական անձի,  չդատվածության, ինչպես նաև Անշարժ գույքի կադաստրի միասնական տեղեկանքներ:

Citizens of the Republic of Armenia to have better access to state services from now on
On 18 November, four unified offices for the joint provision of state services with operators — established upon the decision of the Government of the Republic of Armenia — were opened under the direction of Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan. From now on, the functions of the office for the provision of services of state administration bodies will be carried out in the offices of "HayPost" CJSC (address: 21 Nalbandyan Street), "ArdShinBank" CJSC (address: 24 Tigran Mets Street), "Ameriabank" CJSC (address: 6 Deghatan Street) and "Converse Bank" CJSC (address: 4/6 Kajaznuni Street).
According to Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan, it is necessary to make sure that the functions of state authorities are as accessible to the citizens of the Republic of Armenia as possible so that the citizen spends as fewer resources, efforts and money as possible to receive any statement of information from a state authority.
Starting from today, citizens can receive statements of information on state registration of rights over immovable property, registration of legal persons, no criminal conviction, registration of civil status acts and movable property from not only relevant local bodies, but also the specified offices for provision of services. The Minister assured that, upon the assignment of the Prime Minister of the Republic of Armenia, this process will be ongoing, and over the upcoming months, the network of service offices and the scope of services provided by service offices will be expanded.
The offices to be providing these services will be distinguished with an appropriate logo.
The new system was experimented on the spot in the offices of the specified operators during the tour (citizens registered Private Entrepreneurship, as well as received the uniform statements of information on legal person, no criminal conviction and the Real Estate Cadastre).