Արդարադատության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջիովաննի Ռիչուլլիին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը և ընդգծել, որ Իտալիայի հետ արդարադատության ոլորտում համագործակցություն սկսելու մեծ ներուժ կա:
Իտալիայի դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Արփինե Հովհաննիսյանին ընդունելության համար և նշել, որ իր կողմից կարվի առավելագույնը՝ երկու երկրների դատաիրավական ոլորտներում համագործակցությունը խորացնելու ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում նախարարն ու դեսպանն անդրադարձել են դատավորների անկախության ապահովման, ինչպես նաև քրեակատարողական հիմնարկներում գերբեռնվածության խնդրի լուծմանն առնչվող հարցերի շրջանակում համագործակցության հնարավորություններին:

Minister of Justice receives Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Italy to Armenia
Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Italy to the Republic of Armenia Giovanni Ricciulli.
Welcoming the guests, the Minister highly appreciated the current level of relations between the two states and stressed that there is a significant potential for establishing co-operation with Italy in the justice sector.
The Ambassador of Italy expressed gratitude to Arpine Hovhannisyan for the reception and noted that he will do his best to deepen the co-operation between the two states in the legal and judicial field.
During the meeting, the Minister and the Ambassador addressed the opportunities for co-operation within the scope of issues concerning independence of judges, as well as regulation of the problem of overcrowding in penitentiary institutions.